fbpx

יותר משהבית העגול הוא גישה, שיטה או תפיסה חינוכית – הבית העגול הוא אנשים

אנשים שבחרו להיות מחנכים קודם כול בשביל עצמם, ומתוך כך בשביל הילדים. אנשים שנמצאים בלמידה מתמדת, עמוקה וכנה על עצמם, על היחסים שלהם עם העולם שסביבם, על הקשבה, נוכחות, שייכות, מנהיגות. אנשים שלומדים יום-יום איך לחיות מתוך יצירה ולא מתוך תגובה, איך
להכיל ולאפשר, איך להיות השראה בלי לצמצם, איך להקשיב הכי עמוק והכי פשוט, איך לקחת הכול ברצינות אבל לא להפסיק לאלתר, לעשות שטויות, לצחוק, איך לטעות ולהמשיך הלאה, לפגוש קושי ולראות את הטוב, איך להאמין ולאפשר לכוח החיים להפוך מהפרעה להפריה.
סיגולי

סיגול אור

אמא לאמיל וסופי, ובת זוג לקולו. מגיל 16 חיה, נושמת וחולמת חינוך חופשי ודיאלוגי הקמתי את הבית העגול עם קרן בר, וכיום רכזת פדגוגית - מדריכה את הצוות, שומרת על הגחלת, מכווננת מצפנים, חולמת ויוצרת מציאות. אוהבת ציפורים נודדות, מרחבים ירוקים, חיות בר ולצחוק. מתרגשת עד דמעות מאמנות וספרים ומעשים טובים, חוקרת את העולם דרך היסטוריה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה והרבה שיחות עם אנשים בכל הגילאים. בבית העגול פותרת סיכסוכים, עושה שטויות, מספרת סיפורים מאמינה בילדים ואוהבת אותם בלי גבול. (ואגב, "סיגול" מתחרז עם "חתול)"
רותי-01

רותי ביסמוט - חונכת בחטיבה הצעירה

נשואה לנתי ואמא ליהלי נויה ומיקה. למדתי רפואה סינית ולהיות מדריכת הכנה ללידה. בבית העגול אני חונכת בחטיבה הצעירה. אני משחקת, יוצרת, צוחקת ולומדת כל היום, אוהבת לפגוש את עיני הילדים להקשיב ולספר סיפורים.
תמונה של על חגי-1

על חגי - חונך בחטיבה הצעירה

אבא של מאיה בן זוג של אחינועם מנגן מגנן מגלף ומשחק. הטבע מרגש אותי - ריח של גשם אדמה פורייה, נביטה של חובזה, עקבות של נמייה, זריחה ושקיעה וכוכבים נופלים. ילדים שמחים, כלבים ששרים, כנות ונוכחות נוגעים בי ומחברים אותי לרגע הזה.
_רותם_7

רותם בר אילן - חונכת בחטיבה היסודית

גרה בקיבוץ רמת השופט עם דוד ויחד אנחנו מגדלים את הללי, תמרה ויערי. לפני העגול עבדתי במיתר כמה שנים וגם בתיכון וחטיבת ביניים "רגילים". למדתי חינוך והוראת ספרות, קרקס, יוגה וחיבור נכון לרצון. אוהבת לגלות את שמחת הגוף, לרקוד, לשיר, לנגן, לגעת, לצחוק, לשחק, לבכות, לאהוב (וגם לכעוס קצת). חותרת אל הביחד שבחיים. אוהבת לטבול במעיינות בקיץ ואת הגשם בחורף וגם המדבר, הרים, יערות והשלג מרגשים אותי (שלא יעלבו). אני חונכת של קבוצת יוניקורן ביחד עם אספי.
לילך אשכנזי-01

לילך אשכנזי - חונכת בחטיבה היסודית

אמא של יונתן, ירדן ויסמין. נולדתי וגדלתי בקיבוץ ומאז שזוכרת את עצמי עבדתי עם ילדים. מרגישה שחינוך דור ההמשך זאת משימתי בחיים ואני אוהבת זאת מאוד. נכנסתי למשפחת הבית העגול בזכות ילדיי. אוהבת את השיחות העמוקות עם הילדים, את המפגש הקרוב איתם ואת הלמידה המשותפת שלנו את החיים.
תמונה-של-נעמה-אדלר-min_optimized3

נעמה אדלר - חונכת בחטיבת הנעורים

אני אמא גאה של יאיר מאיה וגלי, נשואה לירון. אומנית, פעילה חברתית, מטפלת ומייעצת בתחום בע"ח. בעברי מורת חצר בדמוקרטי שבילים. עבורי עבודה עם ילדים היא הדבר החשוב ביותר בעולם. באתי כי נענתי לקריאה פנימית עמוקה לעבודה עם הנוער ז'-ט'. אני אוהבת יצורים מכל סוג, לטייל בטבע, להתלכלך בבוץ וצבע, לצייר, ללמוד, להיפגש, להתרגש, להתחבק ולצחוק, אני אוהבת להיות סקרנית ומאותגרת, וגם פשוט להיות נוכחת. אני אוהבת להקשיב, אוהבת בקלות. אוהבת את החיים. מאמינה.
תמונה של קרן שפיצר-2

קרן שפיצר - חונכת בחטיבת הנעורים

אני מצטרפת לבית העגול בהתרגשות גדולה ובשמחה, אני בת 44, בת זוג לרני, אמא לאלה מאי ויערה המדהימות. מאמינה בלאפשר חופש חקירה של מי אני ויצירת קול פנימי היודע לקבל החלטות מתוך שיקול דעת. נרגשת להיות חלק ממקום שמאפשר לנערות/ים לגדול אל עצמם בתוך חוויה מעצימה. אוהבת מוזיקה, לרקוד, עיצוב, אוהבת לבשל ולאכול אוכל טעים, לראות סרטים ולהיות בטבע, ליצור, לחקור, ולשחק עם חומרים. רואה את היופי והטוב בחיים עם הרבה הומור ומודה על מה שיש מאחלת לכולנו שתבוא שנה טובה שתאפשר מפגשים, חקירה ולמידה בבית הספר
תמונה של עשר-1

עשר קמחי - מורה לאנגלית

שמחה מאוד על כניסתי השנה לבית העגול. גרה בפרדס חנה כרכור עם יופי הכלבה שלי, ונוץ' החתולה. במקור מטורקיה (אבל ממש, הגעתי לארץ בגיל 20). בבית העגול אלמד אנגלית. על אנגלית ולימוד שפה זרה נדלקתי בהיותי תלמידה כבר בבית הספר בטורקיה. למדתי הוראת אנגלית באוניברסיטה העברית. מתוך רצון ליצור עולם טוב יותר, המשכתי ללימודי פילוסופיה של החינוך. את הטוב מצאתי וממשיכה למצוא בפשטות, בקרבה ובאמונה של היותנו אנשים שלמים כמו שאנחנו. מאז ומעולם עובדת עם ילדים, מוצאת בהם תמימות ואוטנטיות שמרגשות אותי עד למעמקי נשמתי. חוץ מהוראה ועבודה עם ילדים, אני יוצרת אומנות מחומרים טבעיים, מתרגלת צ´י גונג לעומק, ולאחרונה התחלתי לתופף על ג´מבה ועפה על זה! אוהבת מאוד להיות בטבע, להסתכל על הירח כמה זמן שאני צריכה, ללמוד להקשיב לגוף ולגלות את נסתרות דרכו, להקשיב לאדמה ולהקשיב בכלל לכל מה שחי בה.
אמנון מרום-01

אמנון מרום - יצאתי לטיול בעולם. מיד אשוב, שנה גג.

נשוי לדפי ואבא גאה לגור, דנדן ונינה. אני אוהב לאפות עוגות, לאכול עוגות, לבנות בעץ, לגדל תרנגולות, לצייר, להקשיב למוסיקה, להדליק אש, להמציא המצאות, ללמוד דברים חדשים ולהיות אבא. אני אוהב פילוסופיה. אני אוהב את דפי. אני מתרגש מאד מהרבה דברים שקשורים בילדים ובאנשים. בבית העגול אני חונך של קבוצת הנעורים, ואני מוביל את מסלול חיות ומלמד חשבון, ונגרות.
בוריס_3

בוריס גורביץ'

מתגורר בתל אביב עם בת זוגתי. אוהב מאד כמעט כל סוג של ספורט שמעורב בו כדור, חובב משחקי קופסה ומתאמן בג'ו ג'יטסו ברזילאי ואגרוף תאילנדי. דוקטורנט לחינוך באוניברסיטת חיפה. בעברי הייתי מורה במערכת החינוך העל יסודית הממלכתית ועכשיו אני מנהל, מורה ותלמיד בבית העגול. שמח בחלקי ומנסה להקשיב לחיים ולעצמי כמה שניתן.
עדי אייל סלע-01

עדי איל-סלע

עוסקת בחינוך ובהוראה שנים רבות, רובן בחינוך האלטרנטיבי. זו השנה השביעית שלי בבית העגול, והשנה בכובע של מורה לעברית. שמחה מאוד על המפגש בשיעורים עם הילדות.ים, שתמיד גורמים לי לחייך.
שירה דגני-01

שירה דגני - חונכת בחטיבה הצעירה

אמא לשני ילדים מקסימים תהל ואביה. מגיל 16 עובדת עם ילדים ומאוחר יותר למדתי חינוך מיוחד בשילוב אומניות. רואה את עבודת החינוך כדרך חיים. עבדתי בגן מונטיסורי, בבית חולים לילדים שניידר, הקמתי ביחד עם קבוצת הורים ומחנכים את בית ספר דמוקרטי "קהילה" בתל אביב ועבדתי בבית הספר הדמוקרטי בקרית אונו כגננת ובבית הספר הדמוקרטי "קשת" בחטיבה הצעירה. אוהבת לצלול לרקוד ולקרוא ספרים ובעיקר ילדים ובעלי חיים. בעגול חונכת בחטיבה הצעירה.
אסף טולדו

אסף רפאל טולדו - חונך בחטיבה היסודית

אבא לזהר ורז. את המסע שלי אל העגול התחלתי בעולם ההיי טק. בזמן שהתעסקתי בתקשורת מחשבים הרגשתי משיכה לתקשורת אנושית. בביקוריי בעגול (בתור אבא) התבהר לי שזה המקום בשבילי, להצמיח ולצמוח לאהוב לפגוש וללמוד. אוהב לבנות, לפתור בעיות, לישון, ללמוד וללמד, להיות חבר ולהתרגש עד דמעות. בבית העגול אני חונך בקבוצה היסודית, משחק כדורגל, מלמד חשבון, מעגל בנים ומחשבים.
דניאל

דניאל דרבי - חונך בחטיבה היסודית

אבא ליונתן ובן זוגה של אליה. גר על האדמה ונהנה מריחה כל בוקר. הגעתי לעגול לאחר שנים של טיולים בעולם ומסעות על פני הגלובוס. הים והגלים, פרחים וכוכבים נופלים מרגשים אותי עד דמעות. מנחה קבוצות דיאלוג, מרצה חיצוני באוניברסיטת חיפה, מדריך גלישה ועוד עיסוק או שניים הם רק רקע לנוכחותי בבית העגול. חונך באהבה ללא תחתית, מעביר את השיעור 'העולם המופלא של הים', מאמן את קבוצות הכדורגל של הבית העגול ונהנה וגדל מכל רגע של מפגש עם הילדות והילדים.
שי רוט_3

שי רוט - חונך בחטיבה היסודית

מתגורר בפרדס חנה מגיל חמש וכיום המילה מתגורר נראית לי ממש מוזרה. אוהב רעיונות מעניינים, הומור מופשט, להקשיב, ליצור עם אנשים, ציור, מוזיקה, משחקי כדור למיניהם, שש בש, שחמט ושנ"צים. מעל 20 שנה שמתעסק בצלילים, הופעות, הקלטות והפקות מוזיקליות. באתי לעגול כי אני מאוד מאמין בדיאלוג עם ילדים וחושב שנתינת הרבה חופש עוזרת להשתפר בקבלת החלטות ובחירות ומפתחת את יצר הסקרנות. באתי גם ללמד וללמוד מוזיקה ביחד עם ילדים, ולנסות כמה שפחות לצמצם ולדכא את כמות היצירתיות והפחד מביטוי יצירתי שבדרך כלל משתלט על אנשים ככל שהחיים מתקדמים. מאמין שחשוב לתת לילדים אווירה של "כן", כל אחד יכול להיות כמו שהוא - וזה הכי טוב, ושבאומנות הכל אפשרי.
שיקה יוגב-01

שיקה יוגב

מורה מוסמכת. למדתי מדעי הרוח באוניברסיטה העברית ומאז לומדת בעיקר מהחיים. עבדתי עם ילדים והוריהם במסגרות קונבנציונליות בישראל ובמשך 9 שנים בבית ספר אחר ושונה בקוסטה ריקה. מתרגשת מסיפורים, מילדים וממוסיקה. אוהבת אנשים, תרבויות אחרות ולצחוק. להיות חונכת בשבילי זה קודם כל לנסות ולראות כל ילד באור ובגוונים המיוחדים לו . להדגיש את העצמה של כל אחד, לדחוף להתגבר ולגייס כוחות כשיש קושי. ללמוד עם הילדים שלרוב ההתמדה שווה ומשתלמת. בעגול חונכת בקבוצת הנעורים.
נטהלי3

נטהלי ינאי דיבנר

אמא לאילנה יער ומעיין, נשואה לאיתי ומתגוררת במי עמי. עדין רואה עצמי כילדה סקרנית, רוקדת בין קצוות ומחברת בין עולמות - לאורך חיי שזרתי ואספתי מהרוח והחומר מכל מיני עולמות, מתואר בעיצוב ועד לימודי שאמאניזם. הייתי חונכת של קבוצות היסודית ומשנת תש"פ התחלתי להחזיק ולחנוך את מרחב סדנת האמנות. הסדנא עבורי הינה אדמה טובה לאפשר לכל ילד לבטא את עצמו דרך חומר. מקום לחקירה לביטוי רגשי ורוחני . מקום להיות בו וליצור את חיינו בכל רגע מחדש ואני נהנית מכל רגע.
ליאת-01-709x1024

ליאת נתן

אמא של נעם ואיילה, שהיו בעבר בבית העגול, ושל אפה הכלבה. זכיתי לשלב בבית העגול את אהבתי העמוקה לכלבים ואת העניין שלי בחינוך לערוץ אחד. אני מגיעה עם אפה לבית העגול ואנו נפגשות עם ילדים וילדות למשחק ואתגרי אילוף תוך כדי שיחה. נפעמת לראות איך הנוכחות המרפאת של אפה נוגעת בלבבות ומאפשרת לילדים וילדות להיפתח, להתחזק ולצמוח.
אלי דגן1

אלי דגן – סב הבית

נשוי לג'ודי, אב לאודי ואפרת וסבא של ענבר, מגיל 7 גר במושב הבונים. למדתי הנדסאות מכונות ומאז ומתמיד עוסק בפירוק, תיקון והרכבת מכונות מכל סוג. אוהב אתגרים טכניים, קורא כתבי עת מדעיים, שומע מוזיקה קלאסית ומייצר כלים שימושיים בסטודיו לקרמיקה שלי. אוהב לטייל בעולם, להכיר תרבויות ואומנויות שונות ולהתערבב עם המקומיים. חותר לצדק ואהבת הזולת. הצטרפתי בשמחה לבית העגול, מרגיש בו מאוד בבית ואוהב את הקשר הם הילדים