fbpx

יותר משהבית העגול הוא גישה, שיטה או תפיסה חינוכית – הבית העגול הוא אנשים

אנשים שבחרו להיות מחנכים קודם כול בשביל עצמם, ומתוך כך בשביל הילדים. אנשים שנמצאים בלמידה מתמדת, עמוקה וכנה על עצמם, על היחסים שלהם עם העולם שסביבם, על הקשבה, נוכחות, שייכות, מנהיגות. אנשים שלומדים יום-יום איך לחיות מתוך יצירה ולא מתוך תגובה, איך
להכיל ולאפשר, איך להיות השראה בלי לצמצם, איך להקשיב הכי עמוק והכי פשוט, איך לקחת הכול ברצינות אבל לא להפסיק לאלתר, לעשות שטויות, לצחוק, איך לטעות ולהמשיך הלאה, לפגוש קושי ולראות את הטוב, איך להאמין ולאפשר לכוח החיים להפוך מהפרעה להפריה.
סיגולי

סיגול אור

אמא לאמיל וסופי, ובת זוג לקולו. מגיל 16 חיה, נושמת וחולמת חינוך חופשי ודיאלוגי הקמתי את הבית העגול עם קרן בר, וכיום רכזת פדגוגית - מדריכה את הצוות, שומרת על הגחלת, מכווננת מצפנים, חולמת ויוצרת מציאות. אוהבת ציפורים נודדות, מרחבים ירוקים, חיות בר ולצחוק. מתרגשת עד דמעות מאמנות וספרים ומעשים טובים, חוקרת את העולם דרך היסטוריה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה והרבה שיחות עם אנשים בכל הגילאים. בבית העגול פותרת סיכסוכים, עושה שטויות, מספרת סיפורים מאמינה בילדים ואוהבת אותם בלי גבול. (ואגב, "סיגול" מתחרז עם "חתול)"
אמנון מרום-01

אמנון מרום

נשוי לדפי ואבא גאה לגור, דנדן ונינה. אני אוהב לאפות עוגות, לאכול עוגות, לבנות בעץ, לגדל תרנגולות, לצייר, להקשיב למוסיקה, להדליק אש, להמציא המצאות, ללמוד דברים חדשים ולהיות אבא. אני אוהב להקשיב לילדות ולילדים. אני אוהב את דפי. בבית העגול אני חונך בחטיבה הצעירה, ומלמד "בונות סירות", "אופים עם אמנון" ו"נגריה".
תמונה של על חגי-1

על חגי

אבא למאיה וגומא בן זוג של אחינועם מנגן מגנן מגלף ומשחק. הטבע מרגש אותי - ריח של גשם אדמה פורייה, נביטה של חובזה, עקבות של נמייה, זריחה ושקיעה וכוכבים נופלים. ילדים שמחים, כלבים ששרים, כנות ונוכחות נוגעים בי ומחברים אותי לרגע הזה. בעגול חונך בחטיבה הצעירה
שי רוט_3

שי רוט

מתגורר בפרדס חנה מגיל חמש וכיום המילה מתגורר נראית לי ממש מוזרה. אוהב רעיונות מעניינים, הומור מופשט, להקשיב, ליצור עם אנשים, ציור, מוזיקה, משחקי כדור למיניהם, שש בש, שחמט ושנ"צים. מעל 20 שנה שמתעסק בצלילים, הופעות, הקלטות והפקות מוזיקליות. באתי לעגול כי אני מאוד מאמין בדיאלוג עם ילדים וחושב שנתינת הרבה חופש עוזרת להשתפר בקבלת החלטות ובחירות ומפתחת את יצר הסקרנות. באתי גם ללמד וללמוד מוזיקה ביחד עם ילדים, ולנסות כמה שפחות לצמצם ולדכא את כמות היצירתיות והפחד מביטוי יצירתי שבדרך כלל משתלט על אנשים ככל שהחיים מתקדמים. מאמין שחשוב לתת לילדים אווירה של "כן", כל אחד יכול להיות כמו שהוא - וזה הכי טוב, ושבאומנות הכל אפשרי. בעגול חונך בחטיבה היסודית
מריאנה סבטליצה מוקטן1

מריאנה סבטליצה

גרה במושב מאור עם אישתי אביטל ושלושת החתולים שלנו - דידי, לין ופיץ. בעלת תואר ראשון בתקשורת חזותית מבצלאל, שם התמקדתי באיור. לאחר מספר שנים כמעצבת גראפית החלטתי להיענות לקריאה של הלב, ולהחליף מקצוע לעבודה עם ילדים במקום עם מחשבים, ולכן עשיתי הסבה אקדמאית להוראת אמנות במדרשה בבית ברל. אני אוהבת ללמוד וללמד. לראות ילדות.ים שלומדות דברים חדשים ומפתחות רעיונות ומחשבות אותנטיות - מסקרן ומרגש אותי. אני שמחה להיות לידםן כשזה קורה ולהיות קטליזטור, לשמור על הלהבה והרצון לדעת, להרחיב עבורםן את העולם וללמוד עליו יחד איתםן. אוהבת יופי ומוצאת אותו בכל מקום אך בעיקר בטבע, בבעלי חיים וילדים. אני רוכבת על סוסים, מציירת, עוצרת להריח את כל הפרחים וללטף את כל החתולים, מטפסת על עצים, ונהנית לפתח שיחות עמוקות עם מוחות צעירים. בבית העגול אלמד על בעלי חיים, אצור עם הילדות.ים סרטוני סטופ-מושן, אקריא סיפורים ואלמד על היא-סטוריה. וכמובן אני חונכת בחטיבה היסודית.
תמונה-של-נעמה-אדלר-min_optimized3

נעמה אדלר

אני אמא גאה של יאיר מאיה וגלי, נשואה לירון. אומנית, פעילה חברתית, מטפלת ומייעצת בתחום בע"ח. בעברי מורת חצר בדמוקרטי שבילים. עבורי עבודה עם ילדים היא הדבר החשוב ביותר בעולם. באתי כי נענתי לקריאה פנימית עמוקה לעבודה עם הנוער ז'-ט'. אני אוהבת יצורים מכל סוג, לטייל בטבע, להתלכלך בבוץ וצבע, לצייר, ללמוד, להיפגש, להתרגש, להתחבק ולצחוק, אני אוהבת להיות סקרנית ומאותגרת, וגם פשוט להיות נוכחת. אני אוהבת להקשיב, אוהבת בקלות. אוהבת את החיים. מאמינה. בעגול אני חונכת בחטיבת הנעורים
תמונה של עשר-1

עשר קמחי

גרה בפרדס חנה כרכור עם יופי הכלבה שלי, ונוץ' החתולה. אני מטורקיה במקור. בבית העגול מלמדת אנגלית. למדתי הוראת אנגלית באוניברסיטה העברית. מתוך רצון ליצור עולם טוב יותר, המשכתי ללימודי היסטוריה ופילוסופיה של החינוך בת"א. את הטוב מצאתי וממשיכה למצוא בקרבה לטבע, בפשטות, ובאמונה של היותנו אנשים שלמים כמו שאנחנו. מאז ומעולם עובדת עם ילדים, נהנית מהמפגש איתם, מאמינה בהם ומאמינה בהוראה מתוך הקשבה לייחודיות ולקצב האישי שלהם.
הדר סימן טוב_מוקטן

הדר סימן טוב

מורה לעברית וחשבון, נשואה לדניאל ואמא לירין. מורה בנשמה! למדתי חינוך מיוחד ולשון עם התמחות בחרשים וכבדי שמיעה (5 שנים במשרד החינוך). מעבר להיותי מורה אני גם מאמנת Nlp לבני נוער ולבוגרים ומלווה הורים לתקשורת מקרבת עם ילדיהם. אני אוהבת ילדים ומתרגשת משיחות עמוקות איתם על החיים! הם בעיני המורים הטובים ביותר לחיים מאושרים! הגעתי לעגול מתוך כמיהה להיות חלק ממקום שמקדם אהבה, קבלה וחופש ביטוי כדרך חיים.
לילך קורן מוקטן3

לילך קורן

גרה בקיבוץ רמות מנשה, נשואה לפייר ולנו שלושה ילדים - יולי גל וגאיה. אני מורה לחינוך מיוחד ומלמדת כעשור גם בבי"ס מיוחד לחינוך בעפולה. אוהבת ילדים, אנשים וכלבים. נהנית לצייר, להרכיב פאזלים, לצפות בסרטים, לטייל בשדות, לשחות. מתרגשת מסיפורים, שירים, שיחה, מוזיקה ויצירות אמנות. מאמינה בלראות את הטוב בכל אחד וללמד מתוך אהבה ובאהבה. מצטרפת בשמחה לבית העגול ואהיה מורה להוראה מותאמת.
ליאת-01-709x1024

ליאת נתן

אמא של נעם ואיילה, שהיו בעבר בבית העגול, ושל אפה הכלבה. זכיתי לשלב בבית העגול את אהבתי העמוקה לכלבים ואת העניין שלי בחינוך לערוץ אחד. אני מגיעה עם אפה לבית העגול ואנו נפגשות עם ילדים וילדות למשחק ואתגרי אילוף תוך כדי שיחה. נפעמת לראות איך הנוכחות המרפאת של אפה נוגעת בלבבות ומאפשרת לילדים וילדות להיפתח, להתחזק ולצמוח.
בוריס_3

בוריס גורביץ'

מתגורר בכרכור, עם גינה ועץ פקאן. אוהב מאד כמעט כל סוג של ספורט שמעורב בו כדור. חובב משחקי קופסא ומתאמן בג'וג'יטסו ברזילאי ואגרוף תאילנדי. דוקטורנט לחינוך באוניבריסטת חיפה. בעברי הייתי מורה במערכת החינוך העל יסודית ממלכתית ועכשיו אני מנהל, מורה ותלמיד בבית העגול. שמח בחלקי ומנסה להקשיב לחיים ולעצמי כמה שניתן.
שיקה יוגב-01

שיקה יוגב

מורה מוסמכת. למדתי מדעי הרוח באוניברסיטה העברית ומאז לומדת בעיקר מהחיים. עבדתי עם ילדים והוריהם במסגרות קונבנציונליות בישראל ובמשך 9 שנים בבית ספר אחר ושונה בקוסטה ריקה. מתרגשת מסיפורים, מילדים וממוסיקה. אוהבת אנשים, תרבויות אחרות ולצחוק. להיות חונכת בשבילי זה קודם כל לנסות ולראות כל ילד באור ובגוונים המיוחדים לו . להדגיש את העצמה של כל אחד, לדחוף להתגבר ולגייס כוחות כשיש קושי. ללמוד עם הילדים שלרוב ההתמדה שווה ומשתלמת. בעגול חונכת בחטיבה הצעירה.
רותי מוקטן1

רותי ביסמוט

נשואה לנתי אמא גאה ליהלי נויה ומיקה. אוהבת ללמוד וללמד לצחוק ולשחק עם ילדים, וללוות את תהליכי הצמיחה וההתפתחות שלהם. חונכת בחטיבה הצעירה ומלמדת קריאה כתיבה והוראה מותאמת
איולה (איילת) גילדר מוקטן

איולה (איילת) גילדר

אני גרה בפרדס חנה אבל לפעמים מדמיינת שאני בהוואי... למדתי חינוך מיוחד, הידרותרפיה, פוטותרפיה ועוד. אני מאוד אוהבת ללמוד ורואה בכל דבר ובכל אדם פוטנציאל מסקרן ומרתק ללמידה. אני אוהבת לקפוץ, לצחוק ולשיר וגם להיות רצינית. להמציא ולשמוע סיפורים. מאוד אוהבת תנועה, מוסיקה וקולנוע, וכמובן חיות עם פרווה נעימה. מתפעלת מילדים על בסיס יום יומי ומרגישה שיש לי מזל גדול לבלות בחברתם.
אסף טולדו

אסף רפאל טולדו

אבא לזהר ורז. את המסע שלי אל העגול התחלתי בעולם ההיי טק. בזמן שהתעסקתי בתקשורת מחשבים הרגשתי משיכה לתקשורת אנושית. בביקוריי בעגול (בתור אבא) התבהר לי שזה המקום בשבילי, להצמיח ולצמוח לאהוב לפגוש וללמוד. אוהב לבנות, לפתור בעיות, לישון, ללמוד וללמד, להיות חבר ולהתרגש עד דמעות. בבית העגול אני חונך בחטיבה היסודית, מלמד חשבון ומחשבים, ומוביל מעגל שיח עם הילדים.
דניאל-5 מוגדל

דניאל דרבי

אבא ליונתן ובן זוגה של אליה. גר על האדמה ונהנה מריחה כל בוקר. הגעתי לעגול לאחר שנים של טיולים בעולם ומסעות על פני הגלובוס. הים והגלים, פרחים וכוכבים נופלים מרגשים אותי עד דמעות. מנחה קבוצות דיאלוג, מרצה חיצוני באוניברסיטת חיפה, מדריך גלישה ועוד עיסוק או שניים הם רק רקע לנוכחותי בבית העגול. חונך בחטיבה היסודית באהבה ללא תחתית, מעביר את השיעור 'העולם המופלא של הים', מאמן את קבוצות הכדורגל של הבית העגול ונהנה וגדל מכל רגע של מפגש עם הילדות והילדים.
מרב מעוז מוקטן1

מרב מעוז

בת ההרים. מגיעה מירושלים. שם גדלתי ולמדתי תנועה ומחול באקדמיה למוזיקה ומחול. היום גרה בגבעת עדה עם בן זוגי אלמוג וצ'ופה הכלבה. אני אוהבת לחקור גוף, תנועה ונפש. אוהבת אנשים נשים, וילדים. אוהבת להרגיש את הגוף בטבע, ואת הטבע בגוף. וגם לדבר בשפת הלב, לנוע, לצחוק ולחבק הרבה! בבית העגול אחנוך בחטיבה היסודית ואלמד תנועה, גוף, סיפורים סביב המדורה ועוד
תמונה של קרן שפיצר-2

קרן שפיצר

אני מצטרפת לבית העגול בהתרגשות גדולה ובשמחה כחונכת בחטיבת הנעורים, אני בת 44, בת זוג לרני, אמא לאלה מאי ויערה המדהימות. מאמינה בלאפשר חופש חקירה של מי אני ויצירת קול פנימי היודע לקבל החלטות מתוך שיקול דעת. נרגשת להיות חלק ממקום שמאפשר לנערות/ים לגדול אל עצמם בתוך חוויה מעצימה. אוהבת מוזיקה, לרקוד, עיצוב, אוהבת לבשל ולאכול אוכל טעים, לראות סרטים ולהיות בטבע, ליצור, לחקור, ולשחק עם חומרים. רואה את היופי והטוב בחיים עם הרבה הומור ומודה על מה שיש מאחלת לכולנו שתבוא שנה טובה שתאפשר מפגשים, חקירה ולמידה בבית הספר.
נטהלי3

נטהלי ינאי דיבנר

אמא לאילנה יער ומעיין, נשואה לאיתי ומתגוררת במי עמי. עדין רואה עצמי כילדה סקרנית, רוקדת בין קצוות ומחברת בין עולמות - לאורך חיי שזרתי ואספתי מהרוח והחומר מכל מיני עולמות, מתואר בעיצוב ועד לימודי שאמאניזם. הייתי חונכת של קבוצות היסודית ומשנת תש"פ התחלתי להחזיק ולחנוך את מרחב סדנת האמנות. הסדנא עבורי הינה אדמה טובה לאפשר לכל ילד לבטא את עצמו דרך חומר. מקום לחקירה לביטוי רגשי ורוחני . מקום להיות בו וליצור את חיינו בכל רגע מחדש ואני נהנית מכל רגע.
אודליה אביבי_חתוך_מוקטן

אודליה אביבי

הי, אני אודליה (: חדשה בפרדס חנה ובבית העגול, אך כבר מרגישה בבית. כבר עשור שאני מחנכת ומורה לעברית, חשבון והוראה מתקנת. אוהבת את הים, לנגן ולשיר, את הנחל, ולצחוק עם ילדים. מאמינה שכל ילד צריך לפחות מבוגר אחד שיאמין בו ואוהבת להיות האדם הזה. בעגול מלמדת הוראה מתקנת.
אלי דגן1

אלי דגן

נשוי לג'ודי, אב לאודי ואפרת וסבא של ענבר, מגיל 7 גר במושב הבונים. למדתי הנדסאות מכונות ומאז ומתמיד עוסק בפירוק, תיקון והרכבת מכונות מכל סוג. אוהב אתגרים טכניים, קורא כתבי עת מדעיים, שומע מוזיקה קלאסית ומייצר כלים שימושיים בסטודיו לקרמיקה שלי. אוהב לטייל בעולם, להכיר תרבויות ואומנויות שונות ולהתערבב עם המקומיים. חותר לצדק ואהבת הזולת. הצטרפתי בשמחה לבית העגול כאב הבית, מרגיש בו מאוד בבית ואוהב את הקשר הם הילדים